مجله باتری

باتری یو پی اس : فروش باتری یو پی اس با ارسال به سراسر ایران

باتری یو پی اس یا UPs بعنوان یک منبع تغذیه بدون وقفه ، مسئول تامین انرژی برق مورد نیاز دستگاههای برقی ، در زمان قطعی برق می باشد.فروش باتری ups

UPS مخفف عبارت Uninterruptible power supply می باشد و باتری یو پی اس ، مسئول تامین برق دستگاهها و ثابت نگهداشتن ولتاژ برق جهت جلوگیری از صدمات ناشی از نوسانات برق شهری می باشد.

باتری UPS چه کاربردی دارد؟

باتری UPS یکی از باتری هایی بود که براساس نیاز دستگاه هایی ساخته شد که نسبت به قطع و وصل سیستم برق بسیار حساس هستند.

و همچنین نیاز به وصل برق اضطراری در زمانی که برق اصلی قطع می شود توسط این باتری ها تأمین می شود.

دستگاه های یو پی اس مانند وسایل های بیمارستانی و یا مراکز مخابراطی یا محل هایی که تغییرات شدید برف دارند نیازمند باتری UPS هستند.

باتری یو پی اس

دلایل استفاده از باتری UPS

شاید شما هم به مشکلاتی که در برق شهری وجود دارد دقت کرده باشید که به این دلیل از اطمینان پذیری 100 درصدی برخوردار نیست. به همین دلیل باید از تجهیزات کمکی استفاده کنیم تا بتوانیم این اطمینان را به 100 درصد برسانیم.

اکثر متخصصین این حوزه استفاده از ups را پیشنهاد می کنند .

دارای قدرت چند صدولتی تا چند میلیون ولت آمپر می باشند .

انتخاب قدرت دلخواه باید متناسب با دستگاهی باشد که به آن وابسته و برای محافظت از این دستگاه UPS تهیه می شود .


انوع مشکلات برق شهری که با استفاده از باتری یو پی اس از خطرات احتمالی جلوگیری می شود ،عبارت اند از :

فروش باتری یو پی اس با ارسال به محل
 1. Power Failure قطع کامل برق
 2. Surg اضافه ولتاژ لحظه ایی
 3. Sag افت ولتاژ لحظه ایی
 4. Over Vojtage افزایش شدید ولتاژ
 5. Under Voltage کاهش شدید ولتاژ
 6. Noise نویز
 7. Harmonic Distortion اغتشاشات هارمونیکی
 8. Swiching Trasient تاثیرگذاری سوییچینک
 9. Ferquency Variation نوسانات فرکانسی


به عنوان مثال زمانی که شخصی با کامپیوتر خود مشغول انجام کار خود می باشد .

با بروز احتمالی هر کدام از مشکلات بالا امکان آسیب به قسمت اصلی کامپیوتر که CPU می باشد ؛ وجود دارد البته گاهی مشکلاتی برای بخش های دیگر سخت افزار سیستم به وجود می آید که ابدا قابل چشم پوشی نیست .


اگر در انتخاب UPS موردنیاز خود دقت درستی داشته باشید ، می توان از دستگاه هایی که به UPS مورد نظر وصل هستند در مقابل تغییرات ولتاژخروجی، دوفاز شدن برق ورودی و یا برگشت ولتاژ، اتصال کوتاه خروجی و باتری و شارژر، اتصال معکوس باتری، افزایش ناگهانی ولاژ برق و رعد و برق و… به خوبی مراقبت کند .

انوع باتری های Ups مورد استفاده در یو پی اس

 • باتری سرب اسیدی
 • باتری نیکل کادمیم

اگر بخواهیم بهترین و مناسب ترین باتری UPS را به شما پیشنهاد دهیم ، باتری یو پی اس سرب اسید می باشد این نوع باتری دارای دو نوع درپوش می باشد

 1. درپوش باز(تر)
 2. در پوش بسته (خشک)
مرتبط :   فروش عمده باتری ماشین | فروش تک و عمده باتری اتومبیل | پخش عمده باتری ماشین

این درپوش کمتر نیاز به سرویس و نگهداری دارد. و دارای طول عمر بیشتری نسبت به نوع دیگر است و مورد استقبال اشخاص مختلفی قرار گرفته است .

مثلا اگر به دنبال طول عمرزیاد هستید می توانید باتری نیکل کادمیوم را انتخاب کنید،
برای انتخاب و در نظر گرفتن باتری مناسب باید در این زمینه اطلاعاتی داشته باشیم زیرا برخی از UPS ها تمام باتری ها را از نوع باتری متصل قبول نمی کنند که به این خاطر سازنده ، نوع باتری که قابل اتصال است را به آن ها معرفی می کند .

خرید باتری ups با ارسال

عوامل تاثیرگذار در انتخاب باتری یو پی اس مناسب عبارت اند از :

1- عوامل محیطی
عوامل محیطی همان رطوبت و دمای محل قرار گیری سیستم و تاثیراتی که از لحاظ زیست محیطی بر روی محیط زیست می گذارد می باشد .
باید برای باطری یو پی اس شرایط متعادلی از لحاظ رطوبتی در نظر گرفت تا احتمال آسیب به ترمینال و اتصالات بین باتری و تجهیزات را به صفر برسانیم .
خب باید بدانید که اگر در محیطی که محل قرار گیری باتری است دمای آن محدوده بین صفر تا 40 درجه سلسیوس است بهتر است از باتری سرب اسیدی و در دمای کمتر از این محدوده می توان از باتری نیکل کادمیوم که از طول عمر بالایی برخوردار است استفاده کرد. البته باطری نیکل کادمیوم به دلیل عمر طولانی دارای قیمت بالاتری هم می باشد این را هم باید در نظر داشته باشید .
باید به این نکته توجه داشت که در صورت استفاده از باتری های معمولی با توجه به به گازهای متصاعد شده به احتمال زیاد شاهد خطرات زیست محیطی خواهید شد .

درحالی که در باتری های یوپی اس درپوش بسته عملیاتی همچون شارژ و دشارژ، در خانه ایی که به صورت سلولی و در بسته قرار دارد انجام می شود . که احتمال خطرات زیست محیطی را به صفر می رساند .

2- خصوصیات فیزیکی و کارکرد باتری

عامل دوم که بسیار هم موثر است خصوصیات فیزیکی باتری یو پی اس می باشد . ایجاد محدودیت مرتبط با فضای قرار گیری باتری که به کابینت باتری مشهور است توسط حجم و سایز باتری یوپی اس برا چیدمان و دسترسی به باتری بسیار مهم است و یکی از عواملی است که باید به آن بسیار توجه کرد و البته وزن باتری هم باید در نظر گرفته شود زیرا در برخی از سیستم ها باعث محدویت خواهد شد .

خصوصیات دیگر باطری یوپی اس که مربوط به کارکرد آن یعنی همان مولفه مهم راندمان چرخه شارژو دشارژ می باشد .در جاهایی که منبع انرژی بسیار کم است احتمال استفاده بیشتر از این نوع باطری را بیشتر می کند .

مرتبط :   باتری مناسب پراید ⚡️ باتری پراید چند آمپر است؟ بهترین باتری پراید

این مورد شایان ذکر است که هر باطری نیاز و قابلبیت شارژ دارد که البته برای شارژ مجدد احتمال محدودیت هایی وجود دارد که قبل از انتخاب باطری موردنظر باید به آن توجه کرد . نوع شارژراین باطری ها هم بسیار مفید می باشد .

عمرمفید باتری یوپی اس یکی دیگر از خصوصیات بسیار مفید این باطری می باشد .

عمرمفید باتری سرب اسید بین 5 تا 6 سال به صورت نرمال می باشد. که در بهترین حالت عمر این باتری بین 10 تا 12 سال هم خواهد رسید .
برای رسیدن به این طول عمر باید به چند مورد توجه کرد عبارت اند :

 1. محل باتری
 2. دمای محل قرار گیری باتری
 3. مدت زمان و البته شدت شارژو دشارژ باتری

اگر باتری در محل مناسبی نباشد یا دمای محل قرار گیری آن بسیار بالا یا بسیار پایین باشد به صورت باورنکردنی عمر مفید باتری کاهش می یابد.

شما باید هنگام شارژ باتری به مدت زمان بسیار توجه داشته باشید زیرا اگر زمان زیادی ارژ شود قطعا به کاهش طول عمر باتری خود کمک بزرگی کرده اید پس برای جلوگیری از خرابی و کاهش طول عمر باتری به موارد ذکر شده در بالا بسیار دقت کنید .

برای نگهداری صحیح از باتری UPS باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • قرار گیری باتری یو پی اس:
  • این مدل باتری باید در محیطی با دما و تهویه مناسب نگهداری شود.
  • این باتری زمانی که به شارژر باتری متصل است گرم می شود.
 • استفاده از باتری:باتری UPS باید پس از نصب و شارژ مورد استفاده قرار بگیرد و اگر در زمان استفاده از دستگاه یو پی اس قطع برق اتفاق نیوفتاد و باتری استفاده نشد باتری را هر ماه یکبار تخلیه کنید و به شارژر باتری وصل کنید.
 • سطح آب باتری باید همواره مقداری بین حداقل و حداکثر میزان تعیین شده باشد.
 • آب مقطر بهترین آب برای باتری UPS است.
 • باتری را به طور مرتب گردگیری کنید.
 • از انبار کردن باتری یو پی اس خودداری کنید. بیش ترین زمان نگهداری این نوع از باتری ها 12 ماه است.
 • باتری UPS خود را یک بار در سال کالیبره کنید.

برای خرید باتری یو پی اس کافی است با ما تماس بگیرید.

یوپی‌اس یا منبع تغذیهٔ بدون وقفه (به انگلیسی: Uninterruptible power supply یا UPS) وسیله‌ای است که در کنار وسیله برقی یا درون جعبه رایانه نصب می‌شود و هنگام قطع یا تغییرات شدید ولتاژ ورودی، امکان ادامهٔ کار در حالت عادی را برای مصرف‌کننده فراهم می‌کند.

منبع

3.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *